Google Analytics Tracking Module

Spomienková súťaž PDF Tlačiť E-mail

Spomienková súťaž v Batizovciach

Dobrovoľný hasičský zbor Batizovce patrí medzi najstaršie zbory pod Tatrami, v budúcom roku  si pripomenie už 130. výročia založenia miestneho „ Ohňohasičského spolku „. V nedeľu 19.8.2018 sa  tu uskutočnil už tridsiaty siedmy ročník Spomienkovej súťaže hasičských družstiev, patriacej medzi najstaršie na Slovensku, ktorú každoročne usporadúva miestny DHZ v spolupráci s Obecným úradom na počesť dlhoročných funkcionárov obce i zboru. Hasiči pod vedením predsedu DHZ  Jána Mlynského a veliteľa DHZ Ľubomíra Šoltísa pripravili na futbalovom ihrisku peknú akciu za  účasti  30  družstiev, kde samozrejme nemohli chýbať domáce družstvá i družstvá z družobnej obce  Kráľová pri Senci okres Senec. Medzi mužmi do 35 rokov bolo prvé Spišské Bystré I, ktoré dosiahlo čas 17,23 s, zaslúžene získalo putovný pohár  tejto Spomienkovej súťaže a na svoje konto si pripísal už ôsme tohtoročné víťazstvo. Druhý skončil Gerlachov (17,84). Tretie miesto patrilo Spišskému Štiavniku (18,53). U žien do 35 rokov, ktoré bojovali o Putovný pohár starostu obce Batizovce najlepší čas dosiahla Šuňava (20,95) s. Štrba to zvládla za 21,26 s a tretí Spišský Štiavnik  mal čas 25,19 s.  Prestavili sa i ženy nad 35 rokov – tu bolo najlepšie Spišské Bystré (23,77) a získali putovný pohár veliteľa DHZ Batizovce. Druhé skončili Batizovce (32,91).  Muži nad 35 rokov  súťažili o Putovný pohár s. r. o. Fires Batizovce, tu prvenstvo patrilo Spišskému Štiavniku (20,20) pred Batizovcami (20,56) a Šuňavou (36,64). V osobitných kategóriách súťažil hasičský dorast. Medzi chlapcami premožiteľa nenašli Gánovce (19,88). S rozdielom len troch stotín sekundy druhé skončili domáce Batizovce (19,91). Tretia bola Spišská Sobota (19,99). U dievčat prvá bola Spišská Sobota (21,05). Druhé skončilo Spišské Bystré (22,44). Bronz patril Spišskému Štiavniku (30,28). Zo strany organizátorov bola ocenená i najstaršia súťažiaca Anastázia Jakubčová zo Spišského Bystrého i najlepšia rozhodkyňa Podtatranskej hasičskej ligy Veronika Chovanová z Popradu. Nezabudli ani na najslušnejší tím, ktorým boli ženy z Kráľovej pri Senci. V Batizovciach sa už stalo tradíciou spomedzi súťažiacich hasičiek vybrať tie najkrajšie. Tých býva na hasičských súťažiach naozaj veľa, ale ocenené mohli byť len dve. V tomto roku „ Miss súťaže „ sa stala Rebeka Hudáková z Batizoviec a za „ Missis súťaže “ bola zvolená Iveta Zavacká z Popradu-Veľkej. Ceny i putovné poháre najlepším odovzdal starosta obce Batizovce JUDr. Gabriel Bodnár, ktorý v záverečnom slove úprimne poďakoval dobrovoľným hasičom i hasičkám za všetko čo konajú nezištne v prospech všetkých občanov. Dobrovoľní hasiči majú za sebou pätnásť súťaží Podtatranskej hasičskej ligy, čakajú ich ešte tri, kde si  ešte budú môcť zlepšiť svoje umiestnenie – v Kravanoch, Vikartovciach a Gerlachove.  Najbližšie sa hasiči stretnú v nedeľu 26.8.2018  v Kravanoch o 12.00 h  na  futbalovom ihrisku. Pred súťažou dospelých a dorastu, o 9.30 h  sa tu predstavia i mladí hasiči vo veku  6 – 16 rokov v obľúbenej disciplíne  - v požiarnom útoku s vodou.